W trzecim Orszaku Dziejów 9 września 2023 roku przemaszerowało ponad 100 postaci historycznych. Na Placu Zamkowym w Warszawie zgromadziły się tłumy aby obejrzeć prezentację postaci, spektakl pt. Rodzinna Fotografia i zatańczyć uroczystego Poloneza Wszech Czasów. Trzeci Orszak Dziejów zorganizowała Fundacja Orszak Dziejów.

Partnerem Strategicznym tegorocznego Orszaku Dziejów był ORLEN.

Serdecznie dziękujemy!

09.09.2023

foto: Paweł Kula Orszak Dziejów

Orszak Dziejów 2023 – wielkie przygotowania już trwają

Trwają intensywne przygotowania do trzeciego Orszaku Dziejów. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z setką postaci historycznych, które przypomną nam swoje dokonania w dziejach naszej Ojczyzny oraz zaproszą do radosnego Poloneza Wszech Czasów.

W tym roku w sposób szczególny przedstawimy Rodzinę Ulmów. Jak zawsze będą postacie z naszych dziejów. Będą też odkrywcy, wynalazcy i naukowcy, którzy wsławili się swoimi dokonaniami w Polsce i na całym świecie.

Amatorski Teatr Biedronka zaprasza na spektakl „Rodzinna fotografia” przybliżający życie Rodziny Ulmów.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania ulubionych postaci historycznych, do zaprzyjaźnienia się z tymi, którzy są mało znani, do zrobienia sobie pamiątkowych fotografii. Organizatorzy zapraszają również na Rodzinną Grę Historyczną .

06.07.2023

5 czerwca 2022 roku warszawskim Traktem Królewskim przeszedł

Drugi Orszak Dziejów

Zobacz film: Orszak Dziejów 2022

Organizatorami Orszaku Dziejów w 2022 roku byli UKS Żagle i Instytut Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Barwnemu korowodowi postaci towarzyszyła muzyka.
Na zakończenie można było obejrzeć spektakl teatralny “Wyprawa po światło” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Biedronka przybliżający postać Ignacego Łukasiewicza. Gra Miejska, jak zawsze, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

30.06.2022

11 września 2021 warszawskim Traktem Królewskim przeszedł

Pierwszy Orszak Dziejów.

Zobacz film: Orszak Dziejów 2021

Organizatorami Orszaku Dziejów w 2021 roku byli UKS Żagle i Instytut Dziedzictwa i Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Na zakończenie, na Placu Zamkowym, można było obejrzeć spektakl teatralny przybliżający postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Gra Miejska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, rodziny przychodziły po zmroku w trakcie demontażu sceny – nikt nie odszedł z pustymi rękami.

21.09.2021