Orszak Dziejów 2022 – Wielkie Przygotowania

Trwają intensywne przygotowania do drugiego Orszaku Dziejów. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z setką postaci historycznych, które przypomną nam swoje dokonania w dziejach naszej Ojczyzny oraz zaproszą do radosnego Poloneza Wszech Czasów.

Pod hasłem „W blasku historii” szczególnymi gośćmi Orszaku Dziejów będą odkrywcy, wynalazcy i naukowcy, którzy wsławili się swoimi dokonaniami w Polsce i na całym świecie. Zobaczymy Mikołaja Kopernika, Marię Curie – Skłodowską, Ignacego Łuksiewicza, ale również bardziej współczesnych: Gabrielę Balicką, Tadeusza Sędzimira czy Jana Wyżykowskiego.

Amatorski Teatr Biedronka zaprasza na spektakl dla dzieci „Wyprawa po światło” (g.19) przybliżający życie i dzieło wynalazcy lampy naftowej – Ignacego Łukasiewicza.

Wydarzenie będzie okazją do spotkania ulubionych postaci historycznych, do zaprzyjaźnienia się z tymi, którzy są mało znani, do zrobienia sobie pamiątkowych fotografii. Organizatorzy zapraszają również na Rodzinną Grę Historyczną nawiązującą do postaci Ignacego Łukasiewicza. Karty do Gry będzie można otrzymać w punkcie przy kościele Sióstr Wizytek, na Krakowskim Przedmieściu 34 od g.18, odbiór nagród przez zwycięzców od 19.30.

25.05.2022

11 września 2021 warszawskim Traktem Królewskim przeszedł pierwszy Orszak dziejów.

Barwnemu korowodowi postaci towarzyszyła muzyka.
Na zakończenie można było obejrzeć spektakl teatralny przybliżający postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Gra Miejska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, rodziny przychodziły po zmroku w trakcie demontażu sceny – nikt nie odszedł z pustymi rękami.

21.09.2021